2018. gada martā Ķīnā pilsētā Xuzhou norisinājās Pasaules čempionāts virves vilkšanā telpās, kur pēc 18 gadu pārtraukuma atgriezās arī Latvijas virves vilcēji, jau pirmajā savā uznācienā tiekot pie bronzas medaļām.

Latvijas vilcēji startēja  svara kategorijā līdz 680 kg, kur klubu konkurencē ar vienu komandu startēja Velkoņa un Ozolnieku Ozolu pārstāvji. Komanda faktiski debijas reizē pamanījās aizkļūt līdz pusfinālam, kur tikās ar īru klubu St. Pats Club, diemžēl, piedzīvojot zaudējumu. Kā vēlāk izrādījās – nākamajiem čempioniem.

Ozoli/Velkonis turpināja sacensības ar cīņu par bronzu, tiekoties ar Zuraide no Basku zemes un… uzvarot divos piegājienos! Pirmajā bronzas vilcienā baski bija krietni labāki startā, taču uzreiz lielu pārsvaru neieguva un “nolūza”. Latvijas astotnieks, izturējis šo spiedienu, pavilka virvi arī uz savu pusi un nedaudz vēlāk piespieda sāncenšus sakrāt piezīmju normu – 1:0!

Otrais piegājiens sākās faktiski identiski – Zuraide iekrita virvē ļoti iespaidīgi, turklāt ozolus un velkoņus arī krietnu gabalu pavilka, taču finišēt nespēja. Latvijas vilcēji nobremzēja sāncenšus, sagaidīja viņu kļūdu un jau viegli pārvilka uz savu pusi.

REZULTĀTI NO PASAULES ČEMPIONĀTA